Naše myšlienky môžu spôsobovať genetické zmeny

two-white-dove-flying-dove-pictures-free-download-51508
Naše myšlienky môžu spôsobovať genetické zmeny

Dnes som čítala článok o tom, že vedci dokázali, že naše myšlienky môžu spôsobovať genetické zmeny. Čo ma najviac v článku upútalo, bol tento odstavec:
„Mnoho lidí praktikujících pozitivní myšlení ví, že pozitivní myšlenky – a dlouhé opakování afirmací – nevedou vždy k výsledkům, které nám slibují dotyčné knihy.
Dr. Lipton to nepopírá, neboť pozitivní myšlenky vycházejí z vdomé mysli, zatímco negativní myšlenky jsou obvykle programovány do mocnější podvědomé mysli.
„Hlavní problém tkví v tom, že lidé znají svá vědomá přesvědčení a reakce, nikoli však podvědomá přesvědčení a reakce. Většina lidí si ani nepřipouští, že podvědomí hraje nějakou roli, přičemž podvědomí je ve skutečnosti milionkrát mocnější než vědomá mysl. Naše podvědomá přesvědčení pracují buď pro nás, nebo proti nám, je však pravdou, že neřídíme svůj život, protože naše podvědomí vytlačuje veškerou vědomou kontrolu. Když se tedy snažíte uzdravit na vědomé úrovni – opakováním afirmací a přesvědčováním se, že jste zdraví – může ve vás působit neviditelný podvědomý program, který toto úsilí sabotuje.“
Som rada, že vedci sa uberajú takýmto smerom, podporuje to moju dôveru, že tieto informácie pomôžu ľuďom, ktorí veria iba tomu, čo dokážu vedci. Že možno začnú na svoje životy nazerať iným spôsobom.
Dlhý čas pozorujem, ako tieto veci fungujú na sebe aj na svojom okolí. Mnohé z príspevkov, ktoré som uverejnila na tejto stránke o tom hovoria.
Pre mňa úplne zásadná informácia, ktorú sa všetkým svojim čitateľom snažím sprostredkovať je, o dôležitosti vplyvu presvedčení, ktoré máme ukryté v podvedomí, ako píše autor článku, či nevedomí, ako som písala vo svojich príspevkoch ja.
Podobné články som čítala viac krát, zatiaľ som sa však nikde nestretla s tým, ako tieto presvedčenia vyniesť na „svetlo božie“, to znamená do vedomia a transformovať ich (zmeniť) na iné zdravšie presvedčenia, ktoré by nám boli v živote užitočné. Samozrejme je možné, že niekde také návody sú, ja som sa však s nimi nestretla.
Ako terapeut cesty som sa zamerala práve na tieto presvedčenia, na ich hľadanie a na ich tranformáciu. Čo ma k tomu viedlo sú moje skúsenosti so svojimi klientmi.
Pracovala som s klientkou, ktorá mi dala povolenie zverejniť jej procesy, z toho dôvodu si dovoľujem o tom takto verejne písať. Tejto mojej klientke zistili zhubný nádor, rýchlo rastúci. Samozrejme vo vedomí nechcela byť chorá, a už vôbec nie mať takéto ochorenie a keď ho už mala, chcela sa z neho čo najskôr vyliečiť. V nevedomí to však vyzeralo celkom inak.
Necítila sa milovaná a ukrývala v sebe presvedčenie, že má v sebe vlastnosti, ktoré nemôže prejavovať, pretože by ju ľudia nemilovali“. Tieto vlastnosti si nedovolila prejavovať spontánne a tak sa nepriamo cítila tlačená do vecí, ktoré nechcela robiť. Keď sme zisťovali, aký prínos by mohlo mať pre ňu jej ochorenie, samozrejme nevedomý, prišli ešte „zaujímavejšie presvedčenia“ , zistila, že sa konečne cíti byť v bezpečí (s chorobou), že už nič nemusí, že sa cíti, akoby bola schovaná pred všetkými . Cítila sa tam dobre. Mala iba zlý pocit z toho, že tým ubližuje svojej malej 2 ročnej dcére, ktorá ju potrebuje. Napriek tomu už nechcela odtiaľ vyjsť, chcela zomrieť. Vo vedomí to však mala úplne opačne a bojovala proti chorobe.
Neskôr sme sa s touto klientkou dostali k problému v jej manželstve. Cítila sa nemilovaná. Zistili sme, že v nevedomí má presvedčenie, že manžel ju bude milovať, ochraňovať a rešpektovať, keď bude chorá. K tomuto presvedčeniu prišla ako malé dieťa, ako mnohí z nás, keď sme boli malí rodičia na nás nemali čas a keď sme ochoreli, celý svet sa točil okolo nás.
Po zmene týchto presvedčení a transformácii na nové, zdravšie presvedčenia a pár drobných „úloh“, ktoré som jej zadala na „domácu úlohu“, sama nechce veriť tomu, ako sa vylepšil jej vzťah s manželom. Momentálne je zdravá a žije v naplnenom partnerskom vzťahu.
Táto klientka vzhľadom k závažnosti svojho ochorenia sa rozhodla chodiť na procesy často, to znamená, minimálne 1 x za týždeň. Vo vedomí mala obrovskú túžbu uzdraviť sa a išla za ňou. Tento príbeh, ktorý som doteraz ešte nikdy nezverejnila, (napriek povoleniu klientky) ma priviedol k tomu, že som začala robiť terapeuta a že som sa začala podrobnejšie venovať presvedčeniam ukrytým v našom vnútri a ich transformácii.
Robím semináre, na ktorých učím ľudí, ako vyhľadať svoje vnútorne presvedčenia a kde im ukazujem, ako ich transformovať.
Celý náš život je naprogramovaný tým, aké presvedčenia vo svojom nevedomí nosíme. Ak chceme zmenu, musíme mať odvahu sa na ne pozrieť a začať s nimi skutočne niečo robiť.
Vôbec sa nemusí jednak o ochorenie, môže ísť o našu váhu, o partnerské vzťahy, o peniaze, o čokoľvek v živote. Celý náš život ovplyvňujú naše presvedčenia.
Celý článok, o ktorý sa opiera môj príspevok
je zverejnený na tejto adrese:

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3465-vedci-dokazali-ze-nase-myslenky-mohou-zpusobovat-geneticke-zmeny

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*