Život naozaj – skupinové stretnutie Šaľa

pozvánka Večierka

„Život naozaj“ – 1. skupinové stretnutie

Kde? Kultúrne stredisko Večierka, Družstevná 3, Šaľa

Kedy? 8. 9. 2015 o 17.30 hod.

Vstupné 5 Euro

Možno sa pýtate, prečo by ste mali prísť?

Pretože v živote predsa chcete byť šťastní.

Pretože chcete zmeniť odpoveď na otázku „ako sa máš“, miesto zdvorilostného „mám sa dobre“, na šťastné „mám sa dobre“.

Pretože chcete konečne vedieť „kto naozaj ste?“

Pretože chcete konečne naozaj žiť, a máte dosť  nevedomého prežívania.

Pretože….

Tuším, ako sa cítite, akoby niečo vo Vašom vnútri hovorilo choď, akoby ste cítili, že život, ktorý žijete nie je ten, ktorý ste chceli žiť

…..a akoby niečo vo vašom vnútri hovorilo, tam predsa nemôžeš ísť…

Nájdime spoločne to, kým naozaj sme!

 

Bytie človeka je jednoduché, jeho osobnosť však nie. Osobnosť je zložitá. Osobnosť je ako cibuľa – má mnoho vrstiev formovania a pokrivenia a za všetkými týmito vrstvami je ukryté prosté ľudské bytie. Nachádza sa za toľkými filtrami, že ho nemôžeme vidieť – a ak je skryté za toľkými filtrami, nemôžeme vidieť ani svet, pretože všetko, čo k nám dorazí, je pokrivené našimi filtrami ešte predtým, ako sa to k nám dostane.

Nič k vám nikdy nedospeje také, aké to je. Stále vám to uteká. Stojí medzi vami mnoho prekladateľov. Niečo uvidíte a ako prvé to prekrútia vaše oči a zmysly. Potom to prekrúti vaša ideológia, náboženstvo, spoločnosť, vaša cirkev. Následne to skreslia vaše emócie. A tak ďalej, a tak ďalej…..

Vo chvíli, keď sa  to k vám dostane to nemá s originálom nič spoločné, alebo tak málo, že to nehrá žiadnu rolu. Niečo vidíte iba  vtedy, ak vám to vaše filtre dovolia. A oni toho moc nedovolia.

Vedci súhlasia. Vedci tvrdia, že vidíme iba dve percentá reality – iba dve percentá. Deväťdesiat osem percent chýba. Keď ma počúvate, počujete iba dve percentá toho, čo hovoriaci povedal. Deväťdesiat osem percent sa stratí, a keď sa strati, zostávajúce dve percentá sú vytrhnuté z kontextu. Je to, ako by ste z románu náhodne vybrali dve stránky, jednu odtiaľ a jednu odtiaľ a následne z týchto dvoch stránok začali rekonštruovať celý román. Deväťdesiat osem percent stránok chýba! Nemáte tušenie, kde sú. Dokonca ani neviete, že existovali. Máte iba dve stránky a vy z nich zrekonštruujete celý román.  Nie je to pravda, je to vaša predstavivosť.

A existuje vnútorné nutkanie zaplňovať medzery. Kedykoľvek vidíte, že spolu dve veci nesúvisia, myseľ má nutkavú potrebu ich uviesť do vzťahu. V opačnom prípade sa cíti nesvoja. A tak vymyslíte spojenie. Upevníte tieto dve oddelené veci spojením, premostíte ich a vymyslíte svet, ktorý neexistuje. A v tomto svete žijete. Georgij Gurdžijev nazýval tieto filtre nárazníkmi. Chránia vás pred realitou. Chránia vaše klamstvá, chránia vaše sny, chránia vaše projekcie. Nedovoľujú vám vstúpiť do styku s realitou, pretože tento kontakt by vami otriasol, šokoval by vás. Človek žije prostredníctvom klamstiev. Taký život je sám jedným veľkým klamstvom. Aké šťastie je možné prostredníctvom klamstva? Neexistuje žiadna možnosť a preto trpíme. S pravdou prichádza blaženosť, s klamstvom iba utrpenie a nič iné. My tieto klamstvá chránime. Tieto klamstvá sú pohodlné, ochraňujú nás však pred blaženosťou, pred pravdou, pred existenciou.

Človek je ako cibuľa. Umenie spočíva v tom, ako cibuľu olúpať a dostať sa k jej najhlbšiemu jadru.

Osho

 

Jedná sa o pravidelné stretnutia, interval stretnutia, presný čas a deň si upresníme priamo pri prvom stretnutí.

Prosím Vás o skoré prihlásenie sa, najlepšie ihneď,  najneskôr do 3.9.2015 na mail-ovej adrese viera.belovicova@centrum.sk, al. na č. t. 907784549

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*