Skupinová stretnutia

Skupinové stretnutia sa konajú v Šali, každý utorok, o 18.30 hodine v Materskom Centre Mamy mamám.

Môžete sa pridať kedykoľvek, alebo prísť na individuálne stretnutie a pokračovať skupinovými.

Skupinové stretnutia sú určené na podporu nových zručností.

Ich benefitom je poskytovanie, spätnej väzby, spolupatričnosti, experimentovanie s novým správaním vo vzťahu k druhým ľuďom, získanie vzhľadu do svojich vlastných myšlienok, pocitov, vzorcov správania, pochopenie správania a konania druhých ľudí. .

Skupinové stretnutia sú veľmi efektívnym doplnkom k individuálnym stretnutiam, nie je to však podmienkou. Môžete chodiť iba na skupinové stretnutia. Nepotrebujete mať žiadne predchádzajúce skúsenosti. Potrebná je iba vaša chuť vidieť veci z iného uhla pohľadu. Záväzok byť členom skupiny v určitom časovom úseku (minimálne pol roka) vám pomôže získať zo skupinovej práce pre seba čo najviac.

Kde a kedy?

Skupina sa stretáva Šali, raz za týždeň v utorok 18.30  cca 1,5 hodiny. Počet osôb v skupine nie je obmedzený. Cena skupinových stretnutí je 5 Euro na osobu a stretnutie.

Ako si môžem byť istý tým, že to, čo poviem v skupine nebude niekto rozprávať ďalej?

Všetci členovia skupiny sa zaviažu k tom, že nikto nebude hovoriť o tom, čo bolo povedané na skupine, mimo skupiny. Tento záväzok, ktorý urobí každý jeden člen skupiny, zároveň každému poskytuje vytvorenie pocitu dôvery.

Čo ak mám obavu hovoriť pred cudzími ľuďmi.

Veľa ľudí má s tým na začiatku starosti, keď však vstúpia do skupiny, zistia, že každý jeden z nás mal na začiatku rovnaký problém. Pocit spolupatričnosti, pocit toho, že vo svojom prežívaní nie som sám, je veľkým prínosom v skupinovej práci.

V prípade vášho záujmu o skupinové stretnutie ma kontaktujte, kontakty nájdete v záložke kontakty.

Ak máte záujem o skupinové stretnutia v inom meste v blízkom okolí, a máte okolo seba ľudí, ktorý zdieľajú rovnaký záujem, kontaktujte ma, budeme hľadať spoločné riešenie.

Napísali o mne (účastník skupinovej práce)

Skupinové sedenia  mi pomohli pochopiť, ako funguje moja myseľ, akú veľkú úlohu
zohráva v tom, ako si jednotlive životné situácie vysvetlím a vyhodnotím.
Na našich spoločných skupinových sedeniach si mi pomohla tuto schopnosť mysle objasniť a pochopiť. Zrejme keby som si o týchto veciach čítal v nejakej knižnej podobe, veľmi by som tomu nerozumel, resp. by som to možno nepochopil tým správnym spôsobom. A na dôvažok by som to zrejme po chvíľke zabudol a nepoužíval to v živote.
Na skupine sa mi veľmi páči, že si všetky poznania vysvetlíme, potom skúšame  aplikovať v bežnom živote a nakoniec zdieľame skúsenosti ako sa nám to darilo, čo sme pri tom pozorovali a zistili, prípadne ako sa nám nedarilo.
Vnímam, že ak by som sa o túto problematiku zaujímal individuálne, tento rozmer by mi chýbal.
No a na koniec to skvalitnilo náš partnersky život.
Vieme sa vzájomne lepšie pochopiť, uvedomiť si, že sa vezieme vo filme, ci sme v ‚zajatí‘ mysle.
Veľmi pekne Ti ďakujem za to, že túto prácu robíš.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*